Budowa | Pływalnia "FALA" Hrubieszów

Kryta pływalnia - konsultacje społeczne koncepcji architektonicznej

Kryta pływalnia - konsultacje społeczne koncepcji architektonicznej

Od dnia 28.12.2017 r. do dnia 04.01.2018 r. mieszkańcy Hrubieszowa mogą głosować na jedną z dwóch koncepcji architektonicznych krytej pływalni przy Szkole Podstawowej Nr 2.

Głosowanie odbywa się w formie pisemnej na formularzu zgłaszania uwag (wersja Word  lub wersja PDF) lub za pośrednictwem formularza internetowego.

 

Wariant 1
Strefa hali basenowej:

 • Basen pływacki sześciotorowy 312,50 m2
 • Basen do nauki pływania dwutorowy 45,00 m2
 • Brodzik dla dzieci 25,00 m2
 • Basen rekreacyjny 75,00 m2
 • wanna spa usytuowana przy basenie rekreacyjnym,
 • projekcja laserowa 3d w strefie rekreacji,
 • wbudowana wewnętrzna zjeżdżalnia wodna z wanną hamowną: długość: ok. 90 m,
 • zespół saunarium z sauną fińską, łaźnią parową, zespołem natrysków z basenem do schładzania i wypoczywalnią z lampami na podczerwień.

Konstrukcja :

 • płaskie dachy pogrążone z odwodnieniem wewnętrznym,
 • mury części nadziemnej: okładzina systemowa NOVABRIK
 • pokrycie dachu: membrana z PCV
 • niecki basenowe: stal nierdzewna

Koszt brutto: 24 062 391, 60 zł

 

Wariant 2
Strefa hali basenowej:

 • Basen pływacki sześciotorowy 312,50 m2
 • Basen do nauki pływania dwutorowy 45,00 m2
 • Brodzik dla dzieci 32,00 m2
 • Basen rekreacyjny 77,00 m2
 • zatoka jacuzzi wewnątrz niecki rekreacyjnej
 • wbudowana wewnętrzna zjeżdżalnia wodna z wanną hamowną: długość: ok. 90 m,
 • zespół saunarium z sauną fińską, łaźnią parową, zespołem natrysków i wypoczywalnią.

Konstrukcja :

 • dach stromy z blachy aluminiowo – tytanowej
 • powiększenie przeszklenia od strony zachodniej
 • mury części nadziemnej: strukturalny tynk o ziarnie 3 mm
 • niecki basenowe żelbetowe z okładzina z płytek ceramicznych i mozaiki

Koszt brutto: 20 822 719, 20 zł

 

Autorem koncepcji jest AQUACO Sp. z o.o. z Wrocławia

 

Miasto Hrubieszów planuje w 2018 r. pozyskać środki na realizację inwestycji z środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

 

Kryta pływalnia - będzie wniosek o dotację na pływalnię

Kryta pływalnia - będzie wniosek o dotację na pływalnię

Miasto Hrubieszów będzie się starać o dotację na budowę krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 2. Podczas sesji w środę 28 marca rada miejska podjęła decyzję, która umożliwia złożenie wniosku o przyznanie pieniędzy z budżetu państwa.Termin składania dokumentów upływa z końcem tego miesiąca, a jednym z warunków jest wpisanie inwestycji do Wieloletniej Prognozy Finansowej. - Rada zgodziła się na zabezpieczenie na ten cel w WPF 24 milionów złotych i dzięki temu możemy starać się o przyznanie dotacji z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. W ramach programu "Sportowa Polska" możemy otrzymać maksymalnie połowę kosztów netto, ale nie więcej niż 7 milionów i o taką kwotę będziemy się ubiegać - zapowiada burmistrz Hrubieszowa Tomasz Zając. Decyzje o podziale środków są spodziewane w wakacje. Jeśli wniosek Hrubieszowa zostanie zaakceptowany, jesienią będzie można wprowadzić tę inwestycję do przyszłorocznego budżetu. Sama budowa pływalni przy SP 2 w Hrubieszowie jest planowana na lata 2019 - 2021, ale przygotowania trwają. Miasto ma już pozwolenie na budowę i kończy opracowywanie dokumentacji projektowej. W tegorocznym budżecie samorząd zaplanował na ten cel około 150 tysięcy złotych.  

Kryta pływalnia - wniosek o budowę pozytywnie zaopiniowany

Kryta pływalnia - wniosek o budowę pozytywnie zaopiniowany

Zespół do spraw opiniowania wniosków na zadania inwestycyjne ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej pozytywnie zaopiniował wniosek Miasta Hrubieszów na budowę krytej pływalni przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Hrubieszowie. Propozycja dofinansowania ze środków FRKF to 7 mln zł.

 PROTOKÓŁ ZBIORCZY Nr 14 z dnia 28 listopada 2018 r. z oceny formalno-merytorycznej Zespołu do spraw opiniowania wniosków o dofinansowanie zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej - http://bip.msit.gov.pl/download/2/9295/Protokol_nr_14.pdf

Kryta pływalnia - podpisanie umowy na dofinansowanie budowy krytej pływalni w Hrubieszowie

Kryta pływalnia - podpisanie umowy na dofinansowanie budowy krytej pływalni w Hrubieszowie

W środę 26 marca 2019 r. została podpisana przez Ministerstwo Sportu umowa na dofinansowanie krytej pływalni w Hrubieszowie.
O dofinansowaniu w wysokości 7 mln zł na budowę krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie informowaliśmy w listopadzie ubiegłego roku.
Burmistrz Hrubieszowa Marta Majewska złożyła swój podpis na umowie w styczniu tego roku. Wczoraj umowa została podpisana przez Annę Krupkę – wiceminister Sportu i Turystyki w obecności wicemarszałek Sejmu RP – Beaty Mazurek.

W najbliższym czasie Miasto planuje zwrócić się z oficjalnym pismem do Starosty Powiatu i Rady Powiatu oraz wszystkich Wójtów Gmin powiatu hrubieszowskiego i Rad Gmin o zajęcie stanowiska w sprawie współfinansowania tej inwestycji, zarówno w zakresie budowy, jak i partycypacji w kosztach utrzymania. Następnie planowane jest ogłoszenie przetargu na wyłonienie wykonawcy.

Wierzymy, że inwestycja nie napotka na przeszkody. O wszystkim będziemy informować na bieżąco. Trzymajmy kciuki za powodzenie tej długo oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji.

 https://www.gov.pl/web/kulturaisport/kolejne-obiekty-sportowe-z-dofinansowaniem-msit

 https://lublin.tvp.pl/41917273/sa-pieniadze-na-budowe-krytej-plywalni-w-hrubieszowie

Kryta pływalnia - miasto szuka wykonawcy

Kryta pływalnia - miasto szuka wykonawcy

16 sierpnia 2019 roku Gmina Miejska Hrubieszów ogłosiła przetarg na „Budowę krytej pływalni przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Hrubieszowie”.
Celem przedsięwzięcia jest realizacja budynku i elementów infrastruktury, stanowiących kompletny funkcjonalnie obiekt z punktu widzenia potrzeb i zamówienia Inwestora. Będzie to kryta pływalnia składająca się z hali basenowej oraz strefy wejściowej z szatniami, małą gastronomią i węzłami sanitarnymi a także niezbędnymi pomieszczeniami technicznymi i administracyjno – biurowymi.

Ogłoszenie o zamówieniu znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej - https://umhrubieszow.bip.lubelskie.pl/index.php?id=135&p1=szczegoly&p2=65539

Kryta pływalnia - podpisanie umowy z wykonawcą

Kryta pływalnia - podpisanie umowy z wykonawcą

22.10.2019 r. w Urzędzie Miasta Hrubieszów została podpisana umowa z wykonawcą na budowę Krytej Pływalni przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Hrubieszowie. Umowę podpisała Burmistrz Miasta Hrubieszowa Marta Majewska i przedstawiciele wykonawcy – firmy KARPAT-BUD.

Inwestycja wyniesie 25 366 150,00 zł (kwota dofinansowania to 7 000 000,00 (MSiT- Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej). Wysokość wkładu własnego- 18 366 150,00 zł.
Zakończenie prac planuje się na 2 marca 2022 roku.

Kryta pływalnia ma zostać dobudowana do istniejącej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2.
W ramach inwestycji powstanie basen sportowy oraz rekreacyjny z atrakcjami wodnymi takimi jak np. wodna zjeżdżalnia. Znajdzie się tam również brodzik dla dzieci oraz jacuzzi. W pływalni zostanie też wydzielona strefa odnowy biologicznej oraz mała gastronomia.
Obiekt posiadał będzie własną kotłownię gazową i zasilany będzie w energię elektryczną z wbudowanej stacji transformatorowej. Funkcjonował będzie w oparciu o własne przyłącza kanalizacji sanitarnej, wody, gazu i energii elektrycznej. Zakłada się też wykorzystanie dodatkowego źródła ciepła w postaci paneli solarnych zainstalowanych na dachu hali basenowej, a w kotłowni przewidziano możliwość zainstalowania w przyszłości gazowego monobloku kogeneracyjnego

Kryta pływalnia - pierwsza rada budowy basenu

Kryta pływalnia - pierwsza rada budowy basenu

28.01.2020 r. na terenie powstającej krytej pływalni odbyła się pierwsza rada budowy z udziałem wykonawców firmy KARPAT-BUD, przedstawicieli nadzoru inwestorskiego sprawowanego przez firmę ZDI oraz przedstawicieli zamawiającego.
Na spotkaniu omówiono postępy w pracach i najbliższe działania. Wszystkie prace idą zgodnie z  harmonogramem.

Kryta pływalnia - kolejny etap prac rozpoczęty

Kryta pływalnia - kolejny etap prac rozpoczęty

Prace przy budowie krytej pływalni postępują. Powstają ściany podbasenia, trwają prace przygotowawcze do zabetonowania dna i ścian zbiorników przelewowych.
Równolegle wykonywana jest instalacja sanitarna dla pomieszczeń socjalnych oraz trwają prace związane z układaniem stropu podbasenia